Jogamatky (podložky na jógu) | YogaGuru.cz

Jogamatky (podložky na jógu)

Kvalitní jógamatka je skvělý vánočním dárek pro každého jogína. U nás můžete vybírat z více než 200 podložek na jógu - vybere si tedy jogín začátečník i zkušený lektor.

Kvalitní neklouzavé jógamatky, které jsou zároveň šetrné k životnímu prostředí -  nabízíme kompletní sortiment absolutní jedničky na světovém trhu podložek na jógu, jogamatky značky Manduka, dále krásné designové jogamatky 2v1 (jogamatka kombinovaná s ručníkem) od Yoga Design Lab, a také ručně tkané jógové koberce Yogasana.

Která jogamatka je pro Vaši jógovou praxi ta pravá? Kvalitní jogamatka, která neklouže je pro praxi velmi důležitá - je pohodlná pro Vaše klouby, zajistí Vám stabilitu v jógových pozicích, ruce ani nohy by Vám neměly na dobré jógové podložce podkluzovat. Jogamatky jsou vyrobeny z PVC s ekologickou certifikací, přírodního kaučuku (samozřejmě sklízeného mimo amazonské deštné pralesy), v případě koberců pak z bavlny.

Cvičíte-li opravdu často, pak doporučujeme jogamatky, které mají doživotní záruku na materiál - ale vybírejte dobře, další podložku už potřebovat nebudete. A která jiná značka toto nabízí?

Hledáte-li přece jen univerzálnější podložku vhodnou pro cvičení - doporučujeme univerzální podložku na cvičení Manduka X, ta je ideální také pro fitness, pilates apod.

A pro ty, co hledají něco více - doporučujeme limitovanou kolekci podložek inspirovanou prací Vincenta van Gogha, anebo atypické designové podložky od Yoga Design Lab.

 

Máme pro Vás několik rad a tipů, jak se vyznat v široké nabídce jogamatek.


Na co se zaměřit při výběru jogamatky?

Síla jogamatky

Při výběru správné jogamatky vždy myslete na to, jak ji budete používat.

  • Obecně nejkomfortnější jsou jogamatky s tloušťkou 5 - 6 mm, s šířkou nejméně 66 cm, ne kratší než 180 cm. Taková podložka na jógu je ale obvykle těžká a hodí se spíše pro praktikování doma (anebo, když máte možnost nechávat svou jogamatku přímo v jógovém studiu).
  • Pokud s sebou jogamatku přenášíte po městě, sáhněte po lehčích variantách podložek na jógu, které mají obvykle tloušťku 3 - 4,7 mm.

Styl jógy, který praktikujete

  • Pro aštangu a další dynamické styly jógy doporučujeme jogamatky Manduka PRO a Manduka PROlite - jsou to podložky na jógu velmi odolné, s doživotní zárukou na materiál, a s přiměřenou mírou skluzu, který při dynamických stylech jógy potřebujeme (pro přetáčení chodidel ve stojných pozicích, na proskoky apod.). Aštanga se také často praktikuje na jógových kobercích, doporučujeme ty ručně tkané od Yogasana.
  • Pro hatha jógu a všechny klidnější styly jógy, ale také na hot či bikram jógu doporučujeme jogamatky Manduka  eKO 5 mm  nebo Manduka eKO Lite 4 mm,. Tyto jógové podložky jsou vyrobené z přírodního kaučuku, jsou pocitově měkké (díky poréznosti kaučuku), mají neklouzavou povrchovou úpravu, a to až do střední míry pocení.
  • Pro hot a bikram jógu doporučujeme také jogamatky 2v1 od Yoga Design Lab nebo od Manduky. Jde o kombinaci kaučukové podložky na jógu s mikrovláknovým ručníkem - oba materiály jsou spojeny do jednoho produktu. Počítejte tedy s tím, že horní vrstva této podložky je na dotek "semišová", jako jógové ručníky, na sucho povrch klouže. Proto je ideální do horkého a vlhkého prostředí, kde z nás pot teče proudem. Teprve když máte ruce a nohy mokré, podložka začne fungovat protiskluzově.

YogaGuru.cz doporučuje

Hodnocení zákazníků

"Přehledné stranky, komunikace, rychlost. Vse v pořadku."
Ověřený zákazník, před 1 týden
"Jiz druhy nakup, maximalni spokojenost"
  • Rychle vyrizeni
  • Siroky vyber
  • Kvalitni zbozi
Ověřený zákazník, před 2 týdny
"Velký výběr, rychlost a spolehlivost."
Ověřený zákazník, před 3 týdny