Jogamatky (podložky na jógu)

Jogamatka (jak zkráceně podložku na jógu označujeme), která je kvalitní a neklouže je pro praxi zásadní a správně si vybrat je důležité. Žádoucí je, aby byla  pohodlná pro Vaše klouby, zajistila Vám stabilitu v jógových pozicích, ruce a nohy by Vám na dobré jógové podložce neměly podkluzovat. Jogamatky jsou vyrobeny z PVC s ekologickou certifikací, přírodního kaučuku (samozřejmě sklízeného mimo amazonské deštné pralesy), v případě koberců pak z bavlny. V nabídce jogamatek máme námi vyzkoušené a ověřené kvalitní neklouzavé jógové podložky, které jsou zároveň šetrné k životnímu prostředí. Nabízíme kompletní sortiment absolutní jedničky na světovém trhu podložek na jógu, jogamatky značky Manduka, dále krásné designové jogamatky 2v1 (jogamatka kombinovaná s ručníkem) od Yoga Design Lab, a také ručně tkané jógové koberce Yogasana.

U nás máte na výběr z více než 200 jogamatek - ať už s jógou začínáte nebo jste lektor, určitě si vyberete. Případně se neváhejte na nás obrátit a tu pravou jogamatku Vám pomůžeme vybrat, přesně podle Vašich potřeb. Sami je nejen testujeme, ale vybavujeme jimi (nejen) i jógová studia - zkušeností za 10 let fungování máme opravdu hodně.

Cvičíte-li opravdu často, pak doporučujeme jogamatky z řady Pro od značky Manduka, které mají doživotní záruku na materiál - ale vybírejte dobře, další podložku už potřebovat nebudete. A která jiná značka kromě Manduky toto nabízí?

Velmi oblíbené jsou také cestovní jogamatky - zde jsou požadavky jasné: co nejmenší hmotnost a co nejlepší skladnost. Máme dokonce i cestovní jógové podložky pro dlouhány, u nás si vybere každý jogín-cestovatel.

Hledáte-li přece jen univerzálnější podložku vhodnou pro cvičení - doporučujeme univerzální podložku na cvičení Manduka X, ta je ideální také pro fitness, pilates apod.

Máme pro Vás několik rad a tipů, jak se vyznat v široké nabídce jogamatek.


JAK VYBRAT TU PRAVOU JOGAMATKU

YogaGuru.cz doporučuje

Hodnocení zákazníků

"Objednávka byla velmi rychle vyřízena, zboží v pořádku doručeno do zásilkovny."
Ověřený zákazník, před 1 mesiac
"xxx"
  • Výběr zboží, rychlé dodání, dobrá komunikace
Ověřený zákazník, před 3 mesiace
  • Rychlé odeslání, kvalitní zboží, úžasné šperky.
Ověřený zákazník, před 3 mesiace

Na co se zaměřit při výběru jogamatky?

Síla jogamatky

Při výběru správné jogamatky vždy myslete na to, jak ji budete používat.

  • Obecně nejkomfortnější jsou jogamatky s tloušťkou 5 - 6 mm, s šířkou nejméně 66 cm, ne kratší než 180 cm. Taková podložka na jógu je ale obvykle těžká a hodí se spíše pro praktikování doma (anebo, když máte možnost nechávat svou jogamatku přímo v jógovém studiu).
  • Pokud s sebou jogamatku přenášíte po městě, sáhněte po lehčích variantách podložek na jógu, které mají obvykle tloušťku 3 - 4,7 mm.

Styl jógy, který praktikujete

  • Pro aštangu a další dynamické styly jógy doporučujeme jogamatky Manduka PRO a Manduka PROlite - jsou to podložky na jógu velmi odolné, s doživotní zárukou na materiál, a s přiměřenou mírou skluzu, který při dynamických stylech jógy potřebujeme (pro přetáčení chodidel ve stojných pozicích, na proskoky apod.). Aštanga se také často praktikuje na jógových kobercích, doporučujeme ty ručně tkané od Yogasana.
  • Pro hatha jógu a všechny klidnější styly jógy, ale také na hot či bikram jógu doporučujeme jogamatky Manduka  eKO 5 mm  nebo Manduka eKO Lite 4 mm,. Tyto jógové podložky jsou vyrobené z přírodního kaučuku, jsou pocitově měkké (díky poréznosti kaučuku), mají neklouzavou povrchovou úpravu, a to až do střední míry pocení.
  • Pro hot a bikram jógu doporučujeme také jogamatky 2v1 od Yoga Design Lab nebo od Manduky. Jde o kombinaci kaučukové podložky na jógu s mikrovláknovým ručníkem - oba materiály jsou spojeny do jednoho produktu. Počítejte tedy s tím, že horní vrstva této podložky je na dotek "semišová", jako jógové ručníky, na sucho povrch klouže. Proto je ideální do horkého a vlhkého prostředí, kde z nás pot teče proudem. Teprve když máte ruce a nohy mokré, podložka začne fungovat protiskluzově.