Návod na instalaci sítě na jógu do betonového stropu | YogaGuru.cz

Návod na instalaci sítě na jógu do betonového stropu

Rozvrtat si doma betonový strop v obývacím pokoji, není legrace. Nemějte ale obavy, celá prvotní instalace sítě na jógu do betonového stropu vám totiž zabere sotva 15 minut. A když si při vrtání rovnou pomůžete vysavačem, nenaděláte si doma ani nepořádek. Co tedy budete k instalaci potřebovat?

  • 2x mechanická kotva v podobě zatočeného háku pro možnost zavěšování bez 2 dalších karabin navíc, anebo kotva s okem - k sehnání v hobbymarketech
  • vrtačka + menší vrták na předvrtání otvoru a vrták na dovrtání do požadovaného průměru
  • metr, kladívko, klíč a vysavač

Pokud mechanické kotvě nedůvěřujete, můžete se ještě pojistit přidáním chemické kotvy - v hobbymarketu vám určitě poradí. Použití chemického kotvicího systému ale není nutné.

Pracovní postup

1. Zvolte místo pro síť
Abyste v síti mohli doma bez omezení pohodlně cvičit, potřebujete v ideálním případě nejméně 1 metr volného prostoru ze všech stran, to je základní pravidlo. Z naší zkušenosti vyplývá, že z boku stačí o pár centimetrů méně, ale před a za sítí je zase lepší mít místa o něco více. Při výběru místa pro síť myslete také na to, zda zvolenou částí stropu neprochází elektroinstalace.

2. Odměřte vzdálenosti
Jakmile budete mít odměřený 1 metr od okraje místnosti pro první kotvu, odměřte od tohoto bodu dalších 60 - 70 cm pro druhou kotvu. Tato vzdálenost se určuje podle šíře ramen - potřebujeme, aby nám síť visela podél ramen, když u ní stojíme, nebo když v ní sedíme. Nejčastěji to je cca 65 cm mezi oběma kotvami na stropě.

3. Vyvrtejte díry
Poučky o tom, jak vyvrtat díru, sem určitě nepatří, takže snad jen ve zkratce: doporučujeme nejprve otvor navrtat tenčím vrtákem a teprve pak jej dovrtat na požadovaný průměr vrtákem širším. Pomocí kladívka pak mechanické kotvy zatlučte do vyvrtaných otvorů a nakonec je ještě dotáhněte klíčem.

Instalace sítě na jógu

Jak síť zavěsit

Měřili jste si čas? Odhadujeme, že ani vám instalace nezabrala více než 15 minut. Do kotev stačí už jen zacvaknout karabiny a další postup už je na vás - máte několik variant zavěšení sítě:

1. Síť + 2 smyčky + 2 karabiny
Pří klasické výšce stropu (260 cm) zavěsíte tímto způsobem síť do výšky cca 80 cm (respektive cca 50 cm při zatížení) nad zem, což je výška vyhovující pro postavy s výškou nejméně 165 cm. V této variantě nemáte možnost regulovat výšku sítě a tím se připravujete o velkou variabilitu cvičení. 

2. Síť + 2 smyčky + 2 karabiny + 1x Safety Chain) = obsah balení Sítě na jógu
Díky 1 kusu popruhu s oky Safety Chain můžete oproti základní variantě snížit síť až na cca 40 cm (respektive cca 20 cm při zatížení) od země, čímž docílíte výborné variability při cvičení.

3. Plnohodnotná (síť + 2 smyčky + 2 karabiny + 2x Safety Chain)
K základnímu balení naší Sítě na jógu potřebujete pro tuto variantu přikoupit ještě 1 kus popruhu Safety Chain navíc tak, abyste měli celkem 2 kusy pro zavěšení z obou dvou stropních kotev. Získáte tím plnou variabilitu cvičení, výšku sítě od země si můžete pro libovolné cvičení (a různě vysoké postavy) upravovat podle potřeby - jednoduchým přeháknutím karabin do jiných ok.

Varianty zavěšení sítě na jógu

 

Pro běžné cvičení v síti je dobré závěs umístit do takové výšky, aby vám sahal těsně pod zadek. A teď už hurá na domácí létání!

Hodnocení zákazníků

  • rychlé vybavení
Ověřený zákazník, před 4 dny
"Řetízek s rubínem je jemný šperk, který jsem zakoupila dceři. Udělala jsem velkou radost."
  • rychlost vyřízení
Ověřený zákazník, před 4 dny
  • Navzdory předvánočnímu vytížení objednávka vyřízena a odeslána obratem.
Ověřený zákazník, před 2 týdny