Seznamte se: skladné a lehké cestovní podložky na jógu

Cestovní podložky na jógu

Jak vybrat cestovní podložku na jógu?

Plánujete dovolenou, jógový retreat, nebo se zkrátka chystáte cestovat? Přibalte s sebou cestovní podložku na jógu, která je skladná a lehká.

Cestovní podložky nemusíte rolovat do neskladného válce, můžete je totiž poskládat tak, že ve vašem zavazadle nebudou zabírat téměř žádné místo. Navíc jsou lehké, váží zhruba 1 kg.

Máme pro vás skvělé tipy na kvalitní cestovní podložky.

Manduka eKO® SuperLite Travel Mat

  • 1 kg
  • 1,5 mm tlouška
  • 180 x 61 cm

Manduka
PRO Travel

  • 1,1 kg
  • 2,5 mm
  • 180 x 61 cm
Cestovní podložka na jógu Manduka eKO SuperLite Travel Mat
Cestovní podložka na jógu Yoga Design Lab Travel Mat
Cestovní podložka na jógu Manduka PRO

Cestovní podložka na jógu Manduka eKO® SuperLite Travel Mat

Tohle je špičková lehká podložka na jógu, která poskytuje vynikající přilnavost a zároveň je dostatečně tenká, aby se dala snadno složit a sbalit na cesty. Ať už vás vaše cvičení zavede kamkoli, Manduka eKO® SuperLite Travel Mat je nejlepší podložka na jógu pro jogíny na cestách.

Podložka má na povrchu uzavřenou buněčnou strukturu, která nikdy neabsorbuje vlhkost, tedy ani pot. Nemnoží se v ní žádní bakterie a velmi snadno se čistí. Zároveň to ale znamená, že pokud cvičíte v teple, nebo se potíte, mohou vám na podložce klouzat ruce. V takovém případě doporučujeme kombinovat podložku s protiskluzovým jógovým ručníkem, který vlhkost pohlcuje, a poskytne vám potřebnou stabilitu během cvičení. V bežných teplotách a bez pocení je ale textura přirozeně přilnavá a žádné podkluzování rukou a nohou nehrozí.

Tuto podložku využijete i mimo cestování, je totiž skvělá také jako hygienická vrstva přes erární vypůjčenou studiovou jógamatku.

Aby byla dosažena minimální váha a vynikající skladnost, je tato podložka opravdu tenká. Neočekávejte od ní tedy komfort pro klouby, jde spíše o "protiskluzovou vrstvu" než o měkký podklad. Svůj účel na cestách ale plní skvěle a proto ji oceňují jogíni-cestovatelé po celém světě. Přidáte se k nim?

Manduka tuto podložku vyrábí Tchaj-wanu z přírodního kaučuku.

Cestovní podložka na jógu Manduka eKO® SuperLite Travel Mat

Cestovní designová podložka na jógu Yoga Design Lab Travel Mat

Tato cestovní podložka je vyrobená ze dvou materiálů: spodní část je přírodní kaučuk a horní vrstvu tvoří savý mikrovláknový ručník. Jde tedy vlastně o dva produkty spojené do jednoho, podložka zkombinovaná s ručníkem. I tuto cestovní podložku snadno složíte do zavazadla. Balení navíc obsahuje jednoduchý popruh na přenášení pro situace, kdy už nepotřebujete mít podložku na jógu poskládanou.

Horní mikrovláknová vrstva podložky je na dotek sametově hladká. Savý mikrovláknový povrch oceníte při cvičení v horku, na hot či Bikram józe a při cvičení se silným pocením. V takovým podmínkách podložka funguje skvěle. Pokud ale budete cvičit v běžných teplotách a bez pocení, podložka vám bude na sucho klouzat. Abyste v takové situaci klouzání nohou a rukou zabránili, vždy lehce postříkejte povrch podložky vodou z rozprašovače.

Podložku můžete prát v pračce.

Cestovní podložka na jógu Yoga Design Lab Travel Mat
Cestovní podložka na jógu Yoga Design Lab Travel Mat

Cestovní podložka na jógu Manduka PRO Travel

Manduka PRO Travel je lehká, snadno ji složíte do jakéhokoliv zavazadla, je odolná, s extrémně dlouhou životností (Manduka nabízí doživotní záruku na tento materiál). Jde o cestovní verzi celosvětově oblíbených podložek na jógu Manduka PRO a Manduka PROlite.

Ve složeném stavu je Manduka PRO Travel o něco objemnější oproti dvěma výše zmíněným cestovním typům, to díky/kvůli své tloušce 2,5 mm. Je tedy z cestovních podložek nejsilnější, což je zásadní aspekt pro komfort při cvičení.

Stejně jako u jógamatek Manduka PRO a PROlite, i verze PRO Travel má protiskluzovou úpravu s optimální možností "skluzu" pro plynulé proskoky mezi pozicemi, přetáčení chodidel ve stojných pozicích apod. Část praktikujících tento povrch miluje, nedá na něj dopustit a považuje ho za neklouzavý, jiným ze začátku tato podložka nějaký čas klouže. Rozhodně zde platí, že vlastnosti této "nesmrtelné" podložky se časem ještě zlepšují a klouzání časem ustupuje. Manduka doporučuje kombinaci s jógovým ručníkem.

Manduka PRO Travel se vyrábí v Německu z PVC s ekologickou certifkací STANDARD 100 od OEKO-TEX®️.

Cestovní podložka na jógu Manduka PRO Travel
Cestovní podložka na jógu Manduka PRO Travel

Aby vám cestovní podložka dlouho sloužila

Skladování

Jakmile dorazíte na svých cestách do cíle, doporučujeme jógamatku rozložit a v místě pobytu skladovat klasicky srolováním do válce - bez ohledu na typ podložky, platí to pro všechny. Pokud byste podložku nechávali dlouhodobě složenou, mohly by na ní zůstat viditelné přehyby.

Péče a údržba

Manduka eKO® SuperLite Travel Mat
Pravidelně čistěte podložku čističem Manduka Mat and Refresh a 1x měsíčně jógamatce dopřejte péči čističem Natural Rubber Yoga Mat Restore, který udržuje kaučukové podložky v kondici tak, že zpomaluje oxidaci povrchu a zároveň obnovuje původní vlastnosti kaučuku.

Yoga Design Lab Travel Mat
Podložku můžete prát v pračce.

Manduka PRO Travel
Pravidelně čistěte podložku čističem Manduka Mat and Refresh a pro občasné hloubkové čištění doporučujeme také péči čističem na přírodní bázi Manduka Botanical Cleaner.

Hodnocení zákazníků

  • Expresné vybavenie objednávky a tiež doručenie tovaru
Ověřený zákazník, před 3 týdny
  • Rychlé doručení, kvalitní oblečení
Ověřený zákazník, před 2 měsíce
"Vše rychlé, bezvadné"
Ověřený zákazník, před 2 měsíce