Oblečení na jógu z bio bavlny bude dýchat s vámi

Mandala navrhuje oblečení na jógu už přes 20 let. Na vývoji a testování všech modelů se podílí přední učitelé jógy a řada jógových studií. Topy, trika i kalhoty, vše se vyrábí z certifikované bio bavlny, s ohledem na ekologii a eticky férové podmínky při pěstování i ve výrobě. A právě tím nám Mandala padla do oka. Materiál je moc příjemný na dotek a zároveň nabízí optimální komfort při cvičení. A navíc, slušivé modely vychází z nejmodernějších trendů a dávají vyniknout ženskosti…

Odjela jsem do Indie a tam mě to napadlo

Značka Mandala vznikla z lásky k józe a k módě. Za nápadem stojí Nathalie Prieger, která svou kariéru ve světě módy odstartovala na Esmod School of Fashion v Mnichově. Dalších 10 let pak pracovala na pozici senior designer pro módní dům MCM (Mode Creation Munich).

"Po pravdě, měla jsem vlastně všechno. Cestovala jsem po celém světě, měla jsem peníze, kariéru. Ale nějak to pořád nebylo ono. Rozhodla jsem se proto v MCM skončit. A bylo to správné rozhodnutí. S manželem jsme chtěli založit rodinu, a právě na rodinný život jsem chtěla mít čas.“ Když Nathalie s prací pro velký módní dům skončila, odcestovala do Indie, kde mimo jiné pomáhala v humanitární organizaci. "Právě v Indii jsem si uvědomila jednu důležitou věc: aby byl člověk šťastný, musí se dobře cítit ve vztazích s lidmi, které má kolem sebe. I pracovní vztahy by měly fungovat na základě vzájemnosti a přátelství. V Indii jsem každé ráno praktikovala Ashtanga jógu a jak jsem se jednoho dne rozehřívala při pozdravech slunce, něco mě napadlo. Až se vrátím domů, navrhnu kolekci jógového oblečení! A nebyla to jen nějaká mlhavá myšlenka, vždyť jako návrhářka jsem pracovala už řadu let. Ale teprve v kombinaci s jógou mi to začalo dávat smysl." A tak spojením lásky k módě a k józe vznikla v roce 2000 Mandala.

Mandala se stala vůbec první německou módní společností, která začala vyrábět oblečení v rámci pravidel udržitelného rozvoje a s ohledem na etické aspekty v zemích třetího světa. Dvakrát do roka pravidelně přichází s novou kolekcí Eco de Luxe, z níž vám oblečení nabízíme i my. Společnost má sídlo v Mnichově, kde také Nathalie žije se svým mužem a se dvěma dcerami.

Přírodní materiály na prvním místě

Výrobky od Mandaly mají tyto ekologické certifikáty:

  • OEKO-TEX® Standard 100 je nezávislý mezinárodní testovací a certifikační systém pro textilie, vyráběné pouze ze zdravotně nezávadných materiálů, kontroluje se ekologicky šetrná výroba a vyloučeno je použivání chemických látek.
  • GOTS (= Global Organic Textile Standard) se uděluje pouze tkaninám vyrobeným z bio bavlny. Při výrobě se dbá na životní prostředí a ani při samotném pěstování bio bavlny se nesmí používat žádné chemické látky.
  • OE Blended uděluje globální nezisková organizace Textile Exchange, certifikát obdrží výrobky obsahující alespoň 5% bio bavlny.

Mandala se může pyšnit ještě jednou specialitou. Některé produkty jsou vyrobené z kombinace materiálů bio bavlna, elastan a tencel. Pokud jste ještě o tencelu neslyšeli, tak jde o celulózová vlákna extrahovaná ze dřeva. Tencel je 100% přírodního původu a v přírodě je také 100% rozložitelný. V porovnání s bavlnou absorbuje dvojnásobně vlhkost a na rozdíl od syntetických vláken ji také propouští, takže materiál dýchá. A další body navíc získává za to, že zároveň zabraňuje rozmnožování bakterií. Zkrátka ideální materiál na jógové oblečení...

Hodnocení zákazníků

  • Mega rýchle dodanie, krasny tovar
Ověřený zákazník, před 23 hod
  • Expresné vybavenie objednávky a tiež doručenie tovaru
Ověřený zákazník, před 4 týždne
  • Rychlé doručení, kvalitní oblečení
Ověřený zákazník, před 2 mesiace