Podložky na jógu (jógamatky) | YogaGuru.cz

Podložky na jógu (jógamatky)

Kvalitní a neklouzavá jógová podložka je pro příjemně strávenou praxi nesmírně důležitá - uleví Vašim kloubům, zajistí stabilitu v jógových pozicích, ruce ani nohy by Vám neměly na dobré podložce podkluzovat. Ale jak vybrat tu nejvhodnější právě pro Váš styl jógy? Máme pro Vás několik rad, jak vybrat tu nejvhodnější podložku

Nabízíme kompletní sortiment absolutní jedničky na světovém trhu, značky Manduka, dále krásné designové podložky 2v1 od Yoga Design Lab, a také ručně tkané jógové koberce Yogasana.

Na co se zaměřit při výběru podložky?

Síla podložky

Při výběru správné jógamatky vždy myslete na to, jak ji budete používat.

  • Obecně nejkomfortnější jsou podložky s tloušťkou 5 - 6 mm, s šířkou nejméně 66 cm, ne kratší než 180 cm. Taková podložka je ale obvykle těžká a hodí se spíše pro praktikování doma (anebo, když máte možnost nechávat svou podložku přímo v jógovém studiu).
  • Pokud s sebou jógamatku přenášíte po městě, sáhněte po lehčích variantách podložek, které mají obvykle tloušťku 3 - 4,7 mm.

Styl jógy, který praktikujete

  • Pro aštangu a další dynamické styly jógy doporučujeme podložky Manduka PRO a Manduka PROlite - jsou to podložky velmi odolné, s doživotní zárukou na materiál, a s přiměřenou mírou skluzu, který při dynamických stylech jógy potřebujeme (pro přetáčení chodidel ve stojných pozicích, na proskoky apod.). Aštanga se také často praktikuje na jógových kobercích, doporučujeme ty ručně tkané od Yogasana.
  • Pro hatha jógu a všechny klidnější styly jógy, ale také na hot či bikram jógu doporučujeme podložky Manduka eKO, Manduka eKO Lite 4 mm, Manduka eKO Lite 3 mm. Tyto podložky jsou vyrobené z přírodního kaučuku, jsou pocitově měkké (díky poréznosti kaučuku), mají neklouzavou povrchovou úpravu, a to až do střední míry pocení.
  • Pro hot a bikram jógu doporučujeme také podložky 2v1 od Yoga Design Lab nebo od Manduky. Jde o kombinaci kaučukové podložky s mikrovláknovým ručníkem - oba materiály jsou spojeny do jednoho produktu. Počítejte tedy s tím, že horní vrstva této podložky je na dotek "semišová", jako jógové ručníky, na sucho povrch klouže. Proto je ideální do horkého a vlhkého prostředí, kde z nás pot teče proudem. Teprve když máte ruce a nohy mokré, podložka začne fungovat protiskluzově.

YogaGuru.cz doporučuje

Hodnocení zákazníků

  • Dobrá komunikace
Ověřený zákazník, před 3 týdny
"Zboží přesně odpovídá obrázkům a popiskům prezentovaným obchodem, nezklamala jsem se :) Dodání navíc bylo bleskové, komunikace ok. Rozhodně mohu doporučit a ráda tu nakoupím znovu!"
  • široký výběr jógamatek
  • zboží dorazilo rychle
  • pečlivě zabaleno
Ověřený zákazník, před 1 měsíc
"absolútna spokojnosť- tovar mi bol doručený expresne v priebehu dvoch dní, nakoľko mi oblečenie bolo malé tovar so menila za väčšie číslo, cez zásielkovňu, expresná výmena, expresné doručenie a systém výmeny tak perfektne zorganizovaný a rýchly, že na Slovensku som sa s takým niečím u internetových obchodov ešte nestretla. Takže maximálna spokojnosť, vrelo doporučujem."
Ověřený zákazník, před 1 měsíc

Porovnání produktů