Kaučuková jogamatka Manduka eKO 5mm 2.0® LONG Mat Midnight

Kaučuková jogamatka Manduka eKO 5mm 2.0® LONG Mat Midnight
 • Kaučuková jogamatka Manduka eKO 5mm 2.0® LONG Mat Midnight
 • Kaučuková jogamatka Manduka eKO 5mm 2.0® LONG Mat Midnight
 • Kaučuková jogamatka Manduka eKO 5mm 2.0® LONG Mat Midnight
 • Kaučuková jogamatka Manduka eKO 5mm 2.0® LONG Mat Midnight
eKO® Mat doporučujeme jako plnohodnotnou jógamatku pro denní jógovou praxi. Inovovaný povrch zaručuje bezkonkurenční neklouzavost dokonce i při silnějším pocení. Podložka je proto ideální na praktikování náročnějších dynamických stylů jógy, ale také na Hot či Bikram jógu. Manduka myslí na přírodu - podložka je vyrobena z přírodního kaučuku, který byl sklizen mimo amazonské pralesy. Podporuje tedy nejen Vaši jógou praxi, ale zároveň naši planetu.
Další informace 
3,6 kg 5 mm Prodloužená 200 x 61 cm
Výrobce: 
2 680,00 Kč
Dostupnost: 
Skladem
Ve středu 22.5.2024 u vás doma [Více v Poštovné a doprava]
doprava zdarma
-+
 • Parametry
 • Péče a použití
 • O značce
 • Chci se zeptat...

Prodloužená (LONG) varianta: 3,6 kg, 200 cm délka, 61 cm šířka, 5 mm tloušťka

Textura horní vrstvy je designovaná jako rozvířená vodní hladina. Má uzavřenou buněčnou strukturu, díky níž do jógamatky neprosákne žádná vlhkost, tedy ani pot. To je skvělé z hygienických důvodů, uvnitř se tím pádem nemnoží žádné bakterie a podložka se snadno čistí. Při výrobě jógamatek eKO se používají výhradně netoxická změkčovadla. Neobsahují tedy žádné chemické pěnotvorné prostředky ani žádná AZO barviva. Až vám jednou tato jógamatka doslouží a skončí někde na skládce, nezůstane po ní ani památky, kompletně se rozloží. Do té doby ale máte spoustu času!

 • eKO Mat má tloušťku 5 mm, k tomu přičtěte poréznost kaučuku, výsledkem je velmi komfortní podložka
 • Jógamatka je těžší (3,2 kg, respektive 3,6 kg v prodloužené variantě), proto pozor, pokud plánujete podložku často přenášet z místa na místo
 • Neklouzavost i při silnějším pocení
 • Výborná přilnavost na nejrůznějších površích
 • Podložka může mít po vybalení kaučukový odér (jde o přirozenou vlastnost kaučuku), brzy však odezní
 • Podložka z přírodního materiálu - vyrobeno z biologicky rozložitelného kaučukovníku sklizeného mimo Amazonský prales
 • Na 4letém vývoji podložek řady eKO se podíleli přední jógoví profesionálové
 • Neobsahuje PVC a při výrobě nebyla použita žádná toxická změkčovadla

Technologie tří vrstev pro optimální kombinaci přilnavosti, odolnosti a protiskluzového povrchu:

Horní vrstva - přilnavost a dlouhá životnost
Textura horní vrstvy představuje rozvířenou vodní hladinu. Díky uzavřené buněčné struktuře dovnitř neprosákne žádná vlhkost, tedy ani pot. Nemnoží se v ní žádné bakterie a snadno se čistí.

Spodní vrstva - protiskluzový povrch
Spodní vrstva je silnější, tvoří jakýsi "polštář" pro ochranu vašich kloubů. Zároveň má otevřenou buněčnou strukturu, která zaručí skvělou přilnavost na nejrůznějších površích.

Prostřední vrstva - odolnost proti deformacím
Střed jógamatky je vyroben z biologicky rozložitelné směsi bavlny a polyesteru.

Všechny tři vrstvy se dohromady spojují tepelným procesem. Při výrobě tedy nejsou potřeba žádná toxická lepidla.

Podložka může mít po vybalení kaučukový odér (jde o přirozenou vlastnost kaučuku), brzy však odezní. Doporučujeme ze začátku nechávat jógamatku rozloženou a pravidelně ji čistit. Mírná změna barvy může být vedlejším efektem toho, že se na výrobu podložek řady eKO používá přírodní kaučuk. Aby jógamatka zůstala co nejdéle v perfektním stavu, dodržujte prosím následující doporučení.

PRO DENNÍ PÉČI: Nastříkejte na povrch podložky po každém cvičení čistič Manduka Mat and Refresh. Čistým hadrem setřete dosucha než podložku budete rolovat, nebo používat.

PRO MĚSÍČNÍ PÉČI: Ošetřete podložku čističem určeným přímo pro kaučukové podložky Manduka Natural Rubber Yoga Mat Restore jednou měsíčně. Nechte jej 5 minut působit a pak použijte čistý hadr a podložku jemně vytřete. Než podložku složíte nebo ji budete používat, nechte ji uschnout.

PRO DŮKLADNÉ ČIŠTĚNÍ: Použijte Botanický čistič od Manduky, více instrukcí přímo u produktu

Skladování: Srolujte podložku spodní vrstvou (bez textury) dovnitř. Tím docílíte toho, že vám pak při cvičení nebudou překážet rohy podložky, nebudou se samovolně stáčet vzhůru.

 • Nevystavujte podložku nadměrnému slunečnímu záření.
 • Podložku neperte v pračce, poškodíte podložku a zvýšíte její opotřebení
 • Podložku nenamáčejte ani neponořujte do vody
 • Na podložku nepoužívejte solnou lázeň (tato je doporučovaná POUZE pro podložky z řady PRO)
 • Pokud cvičíte v horkém prostředí, může docházek ke ztrátě pružnosti (kaučuk se vysušuje), proto doporučejeme podloižku častěj ošetřovat čističem Manduka Natural Rubber Yoga Mat Restore, aby došlo k zachování vlastností podložky
 • Vždy se ujistěte, že podklad na kterém cvičíte je suchý - mokrá podlaha, nebo mokrá podložka může způsobit změnu zabarvení podložky a skvrny na podlaze
O Manduce

Manduka jógou zkrátka žije. Vybavení na jógu, které vyrábí, je promyšlené do posledních detailů, včetně nápaditého a inspirativního designu! Středobodem její filozofie je ale ekologická odpovědnost. Manduka při výrobě nepoužívá žádné toxické látky a kdykoli je to možné, pracuje s přírodními, recyklovatelnými anebo biologicky rozložitelnými materiály. A jak to vlastně celé začalo?

Před více než 10 lety navrhl architekt a jógín Peter Sterios jednoduchou černou elegantní jógamatku (dnešní Black Mat® PRO). Ta mu poskytovala dokonalou stabilitu, kterou při praktikování jógy hledal. O svůj úžasný objev se chtěl podělit s ostatními, a tak novou jógamatku poslal darem všem mistrům jógy, kteří ho v životě inspirovali - jako vyjádření své úcty a poděkování. Tito učitelé se o skvělou jógamatku dál dělili se svými studenty a nová společnost, Manduka, byla na světě!

Název Manduka je odvozen od jógové pozice „žába“ – Mandukasana

Dotaz k produktu

Dotaz k produktu Kaučuková jogamatka Manduka eKO 5mm 2.0® LONG Mat Midnight

Hodnocení zákazníků

 • Expresné vybavenie objednávky a tiež doručenie tovaru
Ověřený zákazník, před 3 týdny
 • Rychlé doručení, kvalitní oblečení
Ověřený zákazník, před 2 měsíce
"Vše rychlé, bezvadné"
Ověřený zákazník, před 2 měsíce